Česky | Deutsch | English

Apartmány Berr - Penzion Vrchlabí

Ubytování v centru Krkonoš

Apartmány Berr - ubytování - Penzion Vrchlabí
Penzion Berr ♦ U lázní 435 ♦ 543 01 Vrchlabí ♦ tel. +420 499 424 317 ♦ GSM: 605 713 313

Zajímavosti v okolí penzionu

Město Vrchlabí

Vrchlabí se nachází v centru Krkonoš, 15 km od turistického a lyžařského střediska Špindlerův Mlýn.
V městě Vrchlabí můžete navštívit tyto turistické zajímavosti:

  • Zámek ze 16. století a zámecký park s hrobkou
  • Klášter augustiniánů
  • Stará radnice
  • Chrám svatého Vavřince
  • Mariánský morový sloup
  • Barokní fara
  • Skupina historických domů
  • Starý most se sochou sv. Jana Nepomuckého
  • Stará kovárna se zvoničkou v Hořejším Vrchlabí

Okolí

Krkonoše

V okolí města se nachází řada lyžařských terénů s vleky, vhodnými pro všechny kategorie lyžařů. Na své si přijdou i vyznavači bílé stopy. Nedaleko leží vyhlášená lyžařská střediska Krkonoš (např. Skiareál Herlíkovice, Špindlerův Mlýn, Horní Mísečky, Černá Hora či Pec pod Sněžkou).

V létě pak okolí nabízí velké množství turistických a cyklistických tras.

Adršpašsko-teplické skály

Komplex skalních měst v severovýchodních Čechách leží v blízkosti města Teplice nad Metují. Tvoří je pohádkové pískovcové skalní útvary s několika skalními hrady. Na tomto území se po ústupu moře vytvořily vlivem erozní činnosti dvě izolované skupiny malebných pískovcových skal – skalní města - Adršpašské skály a Teplické skály. Tato lokalita je vyjímečná výskytem řady chráněných živočichů a rostlin. Prohlídkové okruhy jsou dlouhé několik kilometrů.

Prachovské skály
Pískovcové skalní město najdete na jižním okraji Českého ráje v zalesněném terénu, 7 km severo-západně od Jičína. Nejzajímavější partie skal jsou snadno přístupné po bezpečných turisticky značených cestách. Mnoho překrásných vyhlídek vytváří dokonalý obrázek Prachovských skal a Českého ráje.
Safari Dvůr Králové nad Labem

Patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v podhůří Krkonoš a najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě. Mezi nejoblíbenější patří pavilon Ptačí svět s volně létajícími tropickými ptáky. Atrakcí je také "Večerní safari" a Safaribus, který během vyhlídkové trasy nabídne řadu unikátních pohledů i zasvěcený výklad o zvířatech a jejich způsobu života.

Kuks a Betlém

Bývalý lázeňský komplex (zámek, divadlo, závodiště) z počátku 18. století založený hrabětem F. A. Šporkem. Dochoval se špitál s původní lékárnou (druhá nejstarší v Evropě) a kostel s hrobkou Šporků. Unikátní jsou dvě řady barokních soch, dílo Matyáše Bernarda Brauna - alegorie Ctností a Neřestí.

Nedaleko v lese najdete světový unikát - soubor barokních pískovcových plastik zhotovených přímo v terénu. Název Betlém získal soubor podle motivu největší plastiky.

© 2010 Penzion Vrchlabí